Recenze Twisto

Twisto je velmi úspěšný český fintech startup. Může vám pomoci šetřit peníze, mít větší přehled o svých financích, zjednodušit život, poskytnout půjčku a mnoho dalšího. V tomto článku se dozvíte veškeré klady i zápory této služby. Prozradím vám své osobní zkušenosti s Twisto a srovnám jej s konkurencí. Pokud chcete ušetřit peníze a zjednodušit si život, pokračujte ve čtení!

Co je Twisto?

Twisto je český fintech startup. Je to nebankovní společnost, u které si sjednáte účet zdarma a využíváte všech výhod. Dostanete přístup k přehledné mobilní aplikaci, kreditní kartu a získáte mnoho výhod. Twisto osobně již nějakou dobu používám a jsem velice spokojen. Je to důvěryhodná společnost již s nějakou tradicí, takže nebojte – podvod to není. Může se vyplatit běžným uživatelům, kteří chtějí pouze větší přehled o svých financích, chtějí si zřídit kreditní kartu, chtějí apple pay či využijí platebního náramku. Nejvíce se ale vyplatí lidem, kteří často cestují nebo nakupují v zahraničí.

Karta, kterou dostanete k Twisto účtu funguje v zásadě jako karta kreditní. To znamená že celý měsíc utrácíte peníze Twista. Na konci měsíce vám dojde vyúčtování kolik jste zaplatili a částku do 15 dnů uhradíte. Což skýtá spoustu výhod i nevýhod. Celý měsíc peníze neopustí vaší peněženku, což je výhoda. Limit na kartě je teoreticky neomezený, ale Twisto vám ho bude regulovat podle vašich příjmů a výdajů i schopnosti splácet včas. Pokud ovšem splácet nebudete včas nebo dokonce vůbec, bud vám naúčtován tučný poplatek.

Twisto tarify

Twisto poskytuje 3 základní tarify – online, standard a premium. Každý tarif vám nabídne jiné výhody za jinou cenu. Konkrétní rozpis tarifů v tabulce níže. Sám používám a doporučuji tarif standard. K online nedostanete kartu a premium je spíš pro chronické cestovatele.

Tarif online vám neposkytne platební kartu, tím pádem ani apple pay. Tím pádem si myslím že ztrácí svůj smysl. Pojištění a lepší zahraniční kurzy se někoho mohou vyplatit. S mým cestováním 4 krát ročně se mi nevyplatí, ale pokud často nakupujete v Číně nebo jezdíte do zahraničí, za těch 50 Kč navíc se vyplatit může. Tarif jde vždy jedním kliknutím jednoduše změnit, takže premium si můžete aktivovat pouze na měsíc, když zrovna budete na cestě.

Co Twisto umí?

 • Kategorizace nákladů
 • Twisto snap – Placení faktur focením
 • Dobré zahraniční kurzy – Při tarifu premium až 3% ušetříte
 • Twisto split – Rozdělení účtu mezi kamarády
 • Platební tlačítko – Na partnerských eshopech
 • Slevy a cashback – V partnerských prodejnách
 • Odkládání splátek – Twisto je v zásadě kreditka
 • Integrace apple pay – Twisto kartu lze přidat do Apple pay
 • Cestovní pojištění – V tarifu premium
 • Platební náramek – Pohodlné placení náramkem

Platební aplikace

Platební appka tohoto fintech startupu je velmi přehledná, vše co potřebujete máte vždy ihned po ruce. Veškeré platby se automaticky člení do kategorií, takže máte lepší přehled o tom, kolik za co utrácíte. Kategorizace je automatická a někdy funguje skvěle, jindy trochu hůř. Záleží na obchodu. Každopádně můžete si vytvořit kategorie vlastní a platby si ručně přeřazovat. Já Twisto používám jak na osobní užití, tak na byznys a proto jsem si vytvořil speciální kategorii a veškeré náklady spojené s podnikáním si do ní ihned eviduji. K dispozici je i internetové bankovnictví v pěkném designu. Veškeré ovládání je intuitivní a tak není nikdy problém jakoukoliv platbu zpětně dohledat či změnit nějaké nastavení.

Snap – Snadné placení faktur

Placení faktur nikdy nebylo jednodušší. Stačí fakturu vyfotit v aplikaci a Twisto se vám o vše postará. Funguje rychle a bezstarostně. Při mém podnikání tuto funkci využívám velmi často. Když mi dřív přišla faktura za materiál, musel jsem ručně zadávat číslo účtu, částku, variabilní symboly a tak dále. Snap mi veškeré starosti ušetřil. Jen vyfotím a Twisto se mi o vše postará.

Twisto split

Sedíte s kamarády v restauraci a dostanete účet na 2546Kč. Jste tři. Jak se o účet podělíte? Na to je tu funkce Split. Jednoduše zaplatí jeden z vás a o účet se v aplikaci rozdělíte. Nápad je to krásný a jsem si jistý, že někomu přijde vhod. Já osobně jsem tuto funkci využil pouze jednou. Ovšem znám i dost lidí kteří ji používají prakticky pořád. Číšnice vás za to bude mít určitě ráda, když nebude muset rozpočítávat částky.

Platební tlačítko

Na partnerských eshopech naleznete tlačítko Twisto Pay. Jednou kliknete, Twisto za vás automaticky veškeré údaje vyplní a zboží vám bude zasláno. Zaplatíte za něj až při dalším vyúčtování. Takže když si objednáte boty, které vám budou malé, jednoduše je vrátíte. Žádné peníze nikdy neopustí vaši peněženku. Partnerských eshopů není mnoho, ale seznam se stále rozrůstá. Aktuální výčet partnerských obchodů najdete tady. Placení je rychlé a bezpečné. Nikdy jsem nenarazil na žádný problém.

Odkládání splátek

Když vám na konci měsíce přijde vyúčtování a vy jistíte že nemáte na zaplacení, nic se neděje. Twisto chce pokaždé zaplatit pouze 10% utracené částky. Zbytek si můžete odložit a splatit později. Samozřejmě si za to naúčtují poplatek. Ten je od 1. do 20. odložené stokoruny 4,5 koruny za každou stovku. Do 40. stovky jsou to pak 4 koruny a do 60. je to 3,5 Kč. RPSN si můžete spočítat tady. Co si budeme povídat, poplatek není nejmenší. Twisto bych z tohoto důvodu nedoporučil lidem se slabou finanční mentalitou. Vzhledem k tomu že funguje jako chytrá kreditka může být skvělým pomocníkem, ale i nástrojem jak se dostat do nemalých dluhů. Pokud si Twisto pořídíte, splátky neodkládejte. Pokud opravdu musíte, tak opatrně a co nejdřív splatit!

Cashback

Twisto vám šetří peníze. Pro neznalé: Cashback znamená, že dostanete část peněz za nákupy v partnerských obchodech zpět. Částka, kterou dostanete zpět se liší dle jednotlivých partnerů. Pohybují se od necelého procenta až k 10%. Seznam obchodů, na kterých lze cashback uplatnit se neustále rozrůstá. Opět aktuální seznam najdete zde. Pokud často nakupujete u těchto partnerů, může vám Twisto vydělat pěkných pár korun navíc. Mě se minimálně vždy zaplatí těch 50 korun za měsíční poplatek, tím pádem mám účet standard „zdarma“. Pokud si například koupíte boty třeba na Urbanstore, cashbackem se vám vrátí vaše „investice“ do tarifu standard.

Kromě cashbacků je k mání množství slev. Nabídka se stále mění a díky ní jsem ušetřil také pár stovek. Cashback a speciální nabídky byli jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl si Twisto pořídit.

Integrace Apple Pay

Jestli jste Jablíčkář a vaše banka je sto let za opicemi, nemusíte měnit banku pro pohodlné placení mobilem. Platební kartu Twisto si jednoduše přidáte do apple pay. Přecejen sjednat si Twisto je jednodušší než si převést účet k jiné bance. Navíc získáte 300 Kč pouze za registraci. Sám používám Android, takže konkrétně s apple pay zkušenost nemám, ale neslyšel jsem nikoho že by s tím měl nějaký větší problém. Google pay bohužel zatím k dispozici není, Twisto ale tvrdí že by se tato situace měla v blízké budoucnosti změnit.

Výhodné kurzy v zahraničí

Pokud jste vášnivý cestovatel, nakupujete v Čínských obchodech nebo často jezdíte na služební cesty do zahraničí, možná se vám vyplatí premium účet. S tím totiž získáte výhodné kurzy při zahraničních platbách. Veškeré převody mezi měnami probíhají dle středového mezibankovního kurzu. Tím můžete ušetřit až 3% z každé platby. Ale platíte 250 korun měsíčně, takže zvažte, zda se vám vyplatí. Oproti komerční bance ušetříte i korunu na dolar/euro. Navíc k tarifu premium máte cestovní pojištění pro rodinu.

Výběry z bankomatů

Twisto kartou nelze vybírat z bankomatů. Pokud potřebujete hotovost, musíte napsat na email cash@twisto.cz a částka vám bude zaslána na váš tradiční bankovní účet. Což mi nedává větší smysl, jelikož si pak stejně musíte vybrat kartou kterou jste dostali ke svému bankovnímu účtu, takže jste to mohli udělat rovnou a ušetřit i starosti.

Platební náramek

Lze si zřídit i platební náremek. Je to vodotěsný silionový náramek ve kterém je schovaná mini platební karta. Využijete ho pouze tam, kde přijímají bezkontaktní platby. 99% času se mi náramek válí doma. Když se jdu ovšem projet na kole nebo v létě na koupaliště, neberu si sebou peněženku vůbec. S náramkem se můžete bez problému i koupat, což z něj dělá právě ideálního společníka na letní radování. Když platím chytrými hodinkami, odezva terminálu je o trochu pomalejší. To ale není případ tohoto platebního náramku. Na nočních party taky přijde vhod.

Komu twisto doporučím?

Tento fintech je ideální pro všechny kteří chtějí mít lepší dohled nad svými financemi. Kategorizace výdajů je skvělý nástroj ke kontrolování svého cashflow. S cashbackem a slevami můžete ušetřit nemalé peníze, takže Twisto doporučuji všem, kdo rádi šetří peníze. Naopak NEDOPORUČUJI ho lidem se slabou finanční mentalitou. Pokud se jednoduše zadlužíte – Twisto si prosím nepořizujte. Jako každá kreditní karta je skvělý sluha, ale musíte vědět jak s tímto nástrojem zacházet. Pokud často cestujete a nakupujete v zahraničí, Twisto, Revolut nebo podobný fintech je pro vás must-have. Jestli kartou zaplatíte za 200 korun za měsíc, pak bych taky zvážil jestli Twisto za těch 600 ročně stojí.

Plusy

 • Cashback
 • Slevy
 • Až 3% ušetříte v zahraničí
 • Platební náramek
 • Split, snap
 • Integrace apple pay
 • Pojištění
 • Tlačítko Twisto Pay
 • Veškeré výhody kreditní karty
 • 300 Kč za registraci

Mínusy

 • Nemožnost výběru z bankomatu
 • Veškeré nevýhody kreditní karty
 • Absence Google Pay
 • Absence Samsung Pay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *