KB studentský účet G2 – recenze, zkušenosti

KB studentský účet G2 používám zhruba 2 roky a jsem velmi spokojený. Vedení účtu i založení je zdarma, výběry z vlastních bankomatů taky. Účet je téměř bez poplatků a klientská podpora špičková. V tomto článku se podrobně podíváme na G2 od komerčky, abyste se i vy mohli rozhodnout, zda se vám tento účet vyplatí. Jaké je prostředí mobilní banky a internetového bankovnictví? Jaké jsou poplatky a kolik za účet vlastně zaplatím? Podělím se s vámi o své zkušenosti.

 • Vedení i sjednání účtu zdarma
 • Bonus 350 Kč za předložení ISIC průkazu
 • Nízké poplatky
 • Účet v eurech či dolarech
 • Dobrá klientská podpora
 • Přehledná mobilní banka
 • Podpora apple pay, google pay, fitbit i garmin pay
 • Jeden měsíční výběr ze zahraničního bankomatu zdarma
 • Zlatá karta

Poplatky KB studenského účtu

KB studentský účet G2 je standardně poskytován bez poplatků za vedení účtu. Sjednání účtu je také zdarma a navíc dostanete 350 Kč při předložení ISIC průkazu. Zdarma jsou také výběry z bankomatů KB a 1 měsíčně z bankomatu v zahraničí. Za výběr z bankomatu cizí banky bohužel zaplatíte celých 39 Kč. Stejně tak druhý a každý další výběr z bankomatu v zahraničí stojí 39 korun v Evropě a 99 korun mimo Evropu. Vkladomatů má komerční banka spoustu a ani za vklad v nich nic neplatíte. K účtu dostanete embosovanou G2 debetní kartu. Internetové bankovnictví, mobilní banka a zasílání elektronického výpisu z účtu s měsíční periodicitou bez poplatku jsou v dnešní době samozřejmostí. Pokud budete chtít zasílat SMS notifikace, zaplatíte 2,50 za každou. Volitelné připojištění platební karty vás vyjde na 348 korun ročně. Veškeré tuzemské a SEPA platby bez poplatků jsou samozřejmé. Vklady na pokladně banky jsou nezpoplatněné, naopak za výběr zaplatíte 75 korun. Vedení dalšího účtu v korunách vás vyjde na 29 Kč p.m. a účet v dolarech nebo eurech na stovku. Expresní platby jsou poskytovány s poplatkem 29 korun, papírové příkazy k úhradě vás vyjdou na 69 Kč. Kompletní aktuální sazebník vždy naleznete na webových stránkách.

 • Výběr z cizího bankomatu 39 Kč
 • Druhý výběr z bankomatu v zahraničí 39 Kč
 • SMS notfikace 2,50 Kć
 • Volitelné připojištění 348/rok
 • 99 Kč za výběr mimo Evropu
 • Papírový příkaz 69 Kč
 • Expresní platby 29 Kč
 • Výběr na pokladně 75 Kč

Upozornění Poplatky jsou aktuální k 18. lednu 2020.

Mobilní banka

Aplikace mobilní banka poskytována Komerční bankou je velmi přehledná. Ovládání je intuitivní a design jednoduchý. Zabezpečená je šifrovacím systémem od IBM. Do aplikace se přihlásíte heslem nebo otiskem prstu. Prakticky veškeré operace provádím z mobilu. V aplikaci můžete nastavit trvalý příkaz, jednoduchou platbu domácí i zahraniční. QR platby jsou také k dispozici. Ty využívám často, protože v dnešní době většina faktur již chodí s předtištěným QR kódem. Zaplatit jednoduchým naskenováním ušetří mnoho práce. Funkce zaplať mi je také velmi užitečná. Pouze nastavíte částku, kterou chcete přijmout a aplikace vám vygeneruje QR kód, který zašlete tomu, od koho chcete zaplatit.

V mobilní bance je k dispozici také mapa bankomatů a poboček, informace o veškerých platbách a informace o platebních kartách připojeným k účtu. V mobilní bance lze sjednat půjčku, cestovní pojištění nebo si sjednat schůzku s bankéřem. Kurzovní lístek i kalkulačka jsou k dispozici.

Pro koho je účet určen?

KB studentský účet je určen pro mladé a studenty od 15 do 30 let. Pokud si účet budete chtít sjednat před dosažením plnoletosti, do banky s vámi musí dojít zákonný zástupce a musíte si přinést rodný list. Na některé úkony budete potřebovat souhlas zákonného zástupce, který s vámi v bance byl. Samozřejmě vybrat z bankomatu a zaplatit můžete sami. Rodiče budou třeba na věci jako – navýšení limitu na kartě, zařízení mobilní banky do nového zařízení a podobných operací.

Zlatá karta

Ke KB studentskému účtu si můžete zařídit Zlatou kartu. S tou budete platit za vedení účtu 100 korun měsíčně a získáte řadu výhod. Asi největší výhodou je, že můžete vybírat z cizích bankomatů a ATM v zahraničí zdarma. To se vám může vyplatit, pokud často cestujete nebo jste z menšího města, kde není bankomatů mnoho. Ke kartě navíc získáte cestovní pojištění a asistenční služby pro motoristy v ceně. Naopak pokud si budete chtít opatřit zlatou kartu svým vlastním designem, zaplatíte 150 Kč, i když na standardní kartu je poskytován zdarma. Samozřejmě fakt, že za vedení účtu zaplatíte 1200 korun ročně je taky nevýhodou.

Plusy

 • Výběry z bankomatů cizích bank zdarma
 • Výběry z bankomatů v zahraničí zdarma
 • Cestovní pojištění
 • Asistenční služby pro motoristy

Mínusy

 • Vedení účtu 100 Kč měsíčně
 • Vlastní design karty 149 Kč

Moje zkušenosti s KB studentským účtem

KB studentský účet G2.2 používám již nějakou dobu a moje zkušenosti jsou vesměs pozitivní. Vybírám pouze z bankomatů komerční banky a na účet peníze vkládám pouze vkladomaty nebo zasláním peněz z jiného bankovního účtu. Na poplatcích jsem za 2 roky používání nezaplatil téměř nic. Jediné poplatky jsem zaplatil za vydání nové platební kart a za jednorázové navýšení denního limitu po telefonu. Problémy s bankovním účtem jsem nikdy nezaznamenal a vždy, když jsem cokoliv potřeboval, klientská podpora byla nápomocná. Po vložení peněz do vkladomatu jsou peníze na účtu takřka okamžitě. Po zaslání peněz z jiného účtu u komerčky jsou peníze k dispozici během několika sekund. Převody mezi ostatními bankami trvají v řádech hodin.

Minimální vklad a výběr

Minimální vklad ani výběr na pokladně nejsou stanoveny. Maximální počet vložených či vybraných mincí je však 50 kusů. Za výběr ovšem zaplatíte 75 korun. Vkladomaty přijímají pouze bankovky, což znamená že minimální si pomocí něj na účet vložíte stovku. Výběry z bankomatů se liší dle jednotlivých lokací. Některé bankomaty vydávají minimálně 500 Kč, jiné bankomaty vydávají i dvousetkorunové bankovky.

Doufám, že se vám článek o KB studentském účtu líbil, a že vám pomohl se rozhodnout, zda pro vás má tento účet tento účet smysl či ne. Pokud máte jakékoliv dodatečné dotazy či poznámky, neváhejte nás kontaktovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *